Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Sitene Ekle         Arşiv
 
Sandıklı - Çepni Köy Halkından Eylem - Gün FM 99.9 Mhz
   
 Çepni Köy Halkından Eylem

 Yazı Boyutu

 Tarih : 08.04.2010 - 15:15:54


Çepni Köyü sakinleri ilçemiz ile bağlantılarını sağlayan yolun bozuk olması nedeniyle eylem düzenlediler. Köy yolunun Venedik sokaklarını andırdığını ifade eden köylüler yetkililere yardım çağrısında bulundular.

 

        Çepni Köyünü Arızlar Köyü içinden geçerek Sandıklı İlçesine bağlayan yolun toprak olması ve yolun ortasından pınar suyunun geçmesi nedeniyle ulaşımlarını zor şartlarda sağlayan köylüler yıllardır yetkililere başvurduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler. Çepni’yi Hocalar İlçesine bağlayan yol asfaltlı ancak Hocalar’dan daha yakın olan Sandıklı’ya giden yoldan traktörler bile zorlukla geçebiliyor.
“HAYAT HER ŞEYDEN ÖNEMLİ”
        Konu ile ilgili konuşan Çepni Muhtarı Mehmet Özbunar, “3 dönemdir ben muhtarım. Sandıklı ovasında asfaltı olmayan köy yok. Çepni ile Arızlı arasındaki 10 kilometrelik yolun 2 defa ödeneğini ayırttırdım. Ancak bütün ödenekler Hocalar İlçesi İl Genel Meclisi üyelerinin girişimleri ile başka yerlere kaydırıldı. En son ayrılan ödeneği Hocalar Kültür Merkezi’ne aktardılar. Biz bu memleketin insanı değimliyiz? Bize eziyet etmek mi istiyorlar? Biz bu yolun düzeltilmesini istiyoruz. İl Genel Meclisi’nin bu soruna bir çözüm getirmesini istiyoruz. Benim köyümün yolu için ayrılan ödenek başka yerlere aktarılmasın. Çepni köyü sakinlerinin haklarını yedirtmem. Hastalanınca 60 kilometre yoldan hastaneye gitmek var, bir de 30 kilometreden hastaneye ulaşmak var. Hayat her şeyden önemli” dedi.
“VATANDAŞ MAĞDUR OLUYOR”
         Eylemciler arasında Çepnili şoförlerin haklarını savunmak için bulunan Ekrem Öztürk, “Buradan devlet büyüklerine seslenmek istiyoruz. Burada vatandaşlar mağdur oluyor. Çepni’den Sandıklı’ya yolcu taşıyan arkadaşların ve vatandaşların burada çektiği sıkıntıları görüyoruz. Hocalar 60 kilometre mesafede, Sandıklı ise 30 kilometre uzaklıkta. Vatandaşların Sandıklı’ya gitmesi her açından daha avantajlı, şoför daha az yakıt tüketiyor, daha az tüketince de vatandaştan daha az ulaşım ücreti alıyor. Şoför arkadaşlar ve aracı olan vatandaşlar bu yolda arabalarını hurdaya çeviriyorlar. Bu yol araçlara çok zarar veriyor. Bu sorunun giderilmesini istiyoruz. Bu yola araba dayanmaz şoförün araç tamirine harcadığı para belli, yakıt fiyatları da belli bu şartlarda en uygun fiyata taşımaya çalışıyorlar ancak bir an önce yolun asfaltlanarak vatandaşlara kazandırılması lazım” dedi. Çepni Köyü ile Sandıklı arası yolcu taşımacılığı yapan Halil Çimen ise, “Kışın çamurdan araçlar geçemiyor. 10 yılda 4 tane aracımı aldı bu yollar elimden. Bütün emeklerim bu arabaların tamirine harcandı.” Dedi.

  Editör :  Gün FM

3076 Kişi Tarafından Okundu.

Yazdır Yorum Ekle Tavsiye
 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 77 Puan Verildi
 Kaynak :  Gün FM 99.9 Mhz

 Kategori ¬ Sandıklı

 
 
 
 
 

 Duyuru

Henüz Duyuru Eklenmemiş

 
Henüz Haberlere Puan Verilmemiş..
 
Bugün için Haber Eklenmedi.
Bu Hafta içinde Haber Eklenmedi.
Bu Ay içinde Haber Eklenmedi.
 
 Takvim
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
Gün FM ziyaretçi bilgileri
8 Ocak 2009 tarihi itibari ile
sıfırlanmıştır..
16 Haziran 2005 - 8 Ocak 2009
tarihleri arasındaki ziyaretçi sayımız:
571544'tür
 Online : 1
 Bugün : 28
 Dün : 43
 Toplam : 628341
 Ip No : 54.242.229.204
     

 
 Son Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi
 
 Popüler Haberler

Son 30 Gün içinde Haber Eklenmedi.
 
 Döviz Bilgileri

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.722 2.7269
  Euro 2.2735 2.2886
 
 Hava Durumu 
 Reklam
 
 Reklam
 
 Reklam
 

  
 

   © Copyright - 2005- Gün FM 99.9 Mhz - Tüm Hakları Saklıdır. 

Destekleyenler

 Çilem.Net